Read Comments

Wyjazdy językowe do Stanów – o jakich formalnościach trzeba pamiętać?

Wyjazdy na kursy językowe to świetny pomysł na spędzenie wakacji lub urlopu. W krótkim czasie można podszkolić język angielski oraz poznać od podszewki dany kraj. Międzynarodowy charakter wyjazdów gwarantuje poznanie nowych przyjaciół z różnych części świata.

Wyjazdy na kursy językowe – kierunek USA

Szczególną popularnością cieszą się wyjazdy językowe do Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są sympatyczni i otwarci. To gwarantuje, że z przyjemnością będziesz używać języka angielskiego w codziennym życiu. Szkoły językowe znajdują się w największych amerykańskich miastach, takich jak Nowy Jork, Boston, Los Angeles czy San Francisco. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego podczas planowania wyjazdu na kurs językowy do USA warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego biura podróży. Przedstawiciel biura pomoże wybrać najlepszą opcję kursu językowego, a także wytłumaczy wszelkie niejasności.

Wyjazdy językowe – nie zapomnij o formalnościach

Wyjazdy na kursy językowe wiążą się oczywiście z pewnymi formalnościami, które trzeba dopełnić przed wyjazdem. Po wybraniu oferty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na kurs. Następnie trzeba bardzo dokładnie przeczytać umowę oraz warunki realizacji kursów językowych. Po dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów należy wpłacić depozyt. Zazwyczaj biura wymagają wpłacenia zaliczki, aby zagwarantować miejsce na wyjazd. Pozostała płatność jest wymagana na kilka tygodni przed wyjazdem.

W przypadku wyjazdu na kurs językowy do USA wymagana jest oczywiście odpowiednia wiza, która umożliwi wjazd na teren Stanów Zjednoczonych. Biuro podróży pomoże w skompletowaniu dokumentów, jednak opłatę wizową uczestnik pokrywa we własnym zakresie.

Ubezpieczenie podczas kursu językowego

Każdy uczestnik wyjazdu językowego musi mieć wykupione ubezpieczenie. Zazwyczaj można ubezpieczenie wykupić u organizatora. W przypadku wyjazdu na kurs językowy do USA warto pamiętać, aby sumy ubezpieczenia były jak najwyższe. Pomoże to uchronić się przed wysokimi opłatami za usługi medyczne na terenie Stanów Zjednoczonych.

Transport na kurs językowy

Wyjazdy językowe do Stanów wiążą się z koniecznością zakupu biletów lotniczych. Transport na kurs możemy znaleźć na własną rękę. Wygodniej jest jednak zlecić to konsultantowi, który organizuje nasz wyjazd na kurs językowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *