Read Comments

Szkoła średnia w USA – spędź tam rok szkolny!

Rok szkolny w USA – czy to możliwe?

Mogłoby się wydawać, że spędzenie roku szkolnego za granicą, a szczególnie w USA nie jest możliwe. Wbrew pozorom takie edukacyjne wyjazdy są popularne i łatwe do zorganizowania. Specjalne programy edukacyjne oferują młodzieży w wieku od 14 do 18 lat wyjazd do szkoły średniej w USA. Najczęściej uczestnicy wyjeżdżają na jeden semestr, jednak zdarzają się także programy na cały rok lub z możliwością zdobycia dyplomu ukończenia amerykańskiej szkoły średniej. Szkoła w USA to szansa na świetne opanowanie języka angielskiego oraz niepowtarzalna szansa na poznanie Stanów Zjednoczonych.

Szkoła średnia w USA – jak to zorganizować?

Jak zorganizować wyjazd do szkoły średniej w USA? Nie jest to możliwe na własną rękę. Najlepszą opcją jest skorzystanie ze specjalnych biur podróży, które takie wyjazdy oferują. Biura te pośredniczą w znalezieniu odpowiedniej placówki oraz rodziny goszczącej. Dodatkowo pomagają przy kompletowaniu dokumentów potrzebnych do uzyskania wizy oraz gwarantują opiekę koordynatora.

Szkoła w USA – jak wygląda amerykański high school

Szkoła średnia w USA znacznie różni się od polskiej szkoły. Pierwsze co rzuca się w oczy to zdecydowanie mniejsza ilość teorii wymaganej do nauczenia na pamięć. Amerykańskie szkoły stawiają na wykorzystanie samodzielnego myślenia w rozwiązywaniu problemów. Lekcje pełne są eksperymentów i ciekawych projektów. W szkole średniej w USA liczą się praktyczne umiejętności, które uczniowie mogą wykorzystać w przyszłości. Szkoła w USA daje możliwość rozwijania swoich pasji. Uczniowie mogą angażować się w działalność pozalekcyjną, np. w samorządzie szkolnym. Dużą popularnością cieszą się wszelkie zajęcia sportowe, kluby zainteresowań czy zespoły teatralne, taneczne i muzyczne. Ważne jest przestrzeganie szkolnego regulaminu. Wszelkie występki, takie jak np. wagary są tępione i karane.

Zalety pobytu w szkole średniej w USA

Szkoła średnia w USA może być największą przygodą życia. Młodzież uczy się samodzielności i odpowiedzialności. Codzienna styczność z językiem angielskim gwarantuje udoskonalenie językowych umiejętności. Taki wyjazd to także świetny sposób na poznanie kultury i tradycji Stanów Zjednoczonych. Niewątpliwą zaletą jest także nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Szkoła w USA gwarantuje niezapomniane wspomnienia! Dowiedz się więcej na http://www.jpedukacja.pl/porady/rok-szkolny-w-usa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *