Read Comments

San Francisco – perła Kalifornii

Podobno w San Francisco nie można się nudzić. To miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania i według wielu jest o wiele bardziej warte uwagi niż Los Angeles.

Most Golden Gate

Symbolem San Francisco jest pomarańczowy most Golden Gate. Most można podziwiać od północnej i południowej strony. Przekroczenie mostu jest płatne, chyba że robimy to na piechotę lub rowerem. W takim wypadku opłata nie jest pobierana. Rowerowa wycieczka w okolice Golden Gate to dobra opcja dla osób, którym nie straszne są wzniesienia i ostre podjazdy. W weekendy jest to popularna trasa, mogą zdarzyć się rowerowe korki! Będąc w pobliżu Golden Gate warto też wybrać się na spacer po Baker Beach. Rozciąga się z niej widok na most, można tam też podglądać jak wolny czas spędzają mieszkańcy San Francisco.

Góry i tramwaje

San Francisco słynie z dość górzystego położenia. W mieście pełno jest stromych i krętych ulic, jak słynna Lombard Street. Ta ulica przypomina węża, można nią tylko zjechać z góry. Po San Francisco jeżdżą zabytkowe tramwaje, które są pozostałością po systemie tramwajowym z XIX wieku. Większość tego systemu uległa zniszczeniu podczas wielkiego trzęsienia ziemi i pożarów. Przejażdżka takim tramwajem to punkt obowiązkowy wizyty w San Francisco.

Tajemnicze Alcatraz

Opisując atrakcje San Francisco nie sposób ominąć wyspy Alcatraz. Pod tą nazwą kryje się nie tylko wyspa, ale także jedno z najlepiej strzeżonych więzień w Stanach Zjednoczonych. Trafiali tutaj najgroźniejsi więźniowie, których chciano odizolować od społeczeństwa. Osadzeni często wpadali w choroby psychiczne czy depresję, z powodu całkowitego braku kontaktu ze światem zewnętrznym. W Alcatraz przebywał sam Al Capone, który miał tutaj wielu wrogów. Pobyt w tym więzieniu mocno nadwyrężył jego zdrowie, także psychiczne. Więzienie zamknięto w 1963 roku i wkrótce przekształcono je w muzeum. Obecnie jest to ogromna atrakcja San Francisco, która robi wrażenie architekturą, historią i specyficznym klimatem.

Odwiedzając San Francisco warto też odwiedzić Chinatown, Dolores Park, Fisherman’s Wharf czy Alamo Square.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *