Read Comments

San Francisco – perła Kalifornii

Podobno w San Francisco nie można się nudzić. To miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania i według wielu jest o wiele bardziej warte uwagi niż Los Angeles.

Most Golden Gate

Symbolem San Francisco jest pomarańczowy most Golden Gate. Most można podziwiać od północnej i południowej strony. Przekroczenie mostu jest płatne, chyba że robimy to na piechotę lub rowerem. W takim wypadku opłata nie jest pobierana. Rowerowa wycieczka w okolice Golden Gate to dobra opcja dla osób, którym nie straszne są wzniesienia i ostre podjazdy. W weekendy jest to popularna trasa, mogą zdarzyć się rowerowe korki! Będąc w pobliżu Golden Gate warto też wybrać się na spacer po Baker Beach. Rozciąga się z niej widok na most, można tam też podglądać jak wolny czas spędzają mieszkańcy San Francisco.

Góry i tramwaje

San Francisco słynie z dość górzystego położenia. W mieście pełno jest stromych i krętych ulic, jak słynna Lombard Street. Ta ulica przypomina węża, można nią tylko zjechać z góry. Po San Francisco jeżdżą zabytkowe tramwaje, które są pozostałością po systemie tramwajowym z XIX wieku. Większość tego systemu uległa zniszczeniu podczas wielkiego trzęsienia ziemi i pożarów. Przejażdżka takim tramwajem to punkt obowiązkowy wizyty w San Francisco.

Tajemnicze Alcatraz

Opisując atrakcje San Francisco nie sposób ominąć wyspy Alcatraz. Pod tą nazwą kryje się nie tylko wyspa, ale także jedno z najlepiej strzeżonych więzień w Stanach Zjednoczonych. Trafiali tutaj najgroźniejsi więźniowie, których chciano odizolować od społeczeństwa. Osadzeni często wpadali w choroby psychiczne czy depresję, z powodu całkowitego braku kontaktu ze światem zewnętrznym. W Alcatraz przebywał sam Al Capone, który miał tutaj wielu wrogów. Pobyt w tym więzieniu mocno nadwyrężył jego zdrowie, także psychiczne. Więzienie zamknięto w 1963 roku i wkrótce przekształcono je w muzeum. Obecnie jest to ogromna atrakcja San Francisco, która robi wrażenie architekturą, historią i specyficznym klimatem.

Odwiedzając San Francisco warto też odwiedzić Chinatown, Dolores Park, Fisherman’s Wharf czy Alamo Square.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *