Read Comments

Road trip – amerykański sposób na wakacje

Road trip czyli samochodowa wycieczka to popularny sposób podróżowania po Stanach Zjednoczonych. Wielu Amerykanów właśnie tak spędza wakacje – pakują rodzinę do samochodu i odkrywają kolejne tajemnice swojego kraju.

Road trip – najlepszy wybór

Samochodowa objazdówka to zdecydowanie najlepsza opcja na spędzenie wakacji w USA. Wynajęcie samochodu daje bardzo dużą samodzielność. Komunikacja międzymiastowa istnieje, jednak odległości są tak duże, że podróż autokarami trwa często wiele godzin. Podróżując samochodem można zatrzymywać się w dogodnym dla nas momencie oraz zbaczać z trasy aby zobaczyć ciekawe miejsce.

Wybierz odpowiedni samochód

Przed przylotem do USA warto zarezerwować samochód. Trzeba wziąć pod uwagę w ile osób będziemy podróżować i ile mamy bagażu. W wielu przypadkach najwygodniejsze będą duże modele, do których dużo się zmieści oraz które w razie potrzeby pozwolą na spanie w samochodzie. Paliwo jest w USA stosunkowo tanie, wbrew pozorom nie będzie ono największym kosztem wyjazdu.

Dobry plan to podstawa!

Warto bardzo dokładnie zaplanować swój road trip. Odległości w Stanach Zjednoczonych są bardzo duże. Czasami to co wygląda na mapie na dwugodzinną przejażdżkę zamienia się w sześciogodzinny maraton. Warto tak zaplanować trasę, aby odcinki drogi do pokonania nie były za duże. Czasami lepiej spędzić w jakimś miejscu noc i wyruszyć od rana, niż jeździć po amerykańskich pustkowiach w środku nocy.

Gdzie nocować?

Podczas samochodowej wycieczki można nocować w hotelach lub motelach. W sezonie lepiej zarezerwować je wcześniej, ale można też jechać w ciemno. Czasami w lokalnych gazetach można znaleźć kupony zniżkowe na noclegi. W planie wyjazdu na pewno pojawią się amerykańskie parki narodowe. Noclegi w miejscowościach wokół dużych atrakcji turystycznych są często drogie. Warto wtedy pomyśleć o noclegu na polu namiotowym. Namiot oraz wszystkie potrzebne akcesoria można tanio kupić w każdym supermarkecie. Niektórzy decydują się na spanie w samochodzie. Warto wtedy wybrać taki pojazd, w którym fotele rozkładają się na płasko.

Road trip to zdecydowanie najlepszy sposób na odkrycie USA. Można w ten sposób poczuć prawdziwego ducha Ameryki.

Tags: , , ,
Categories wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *