Read Comments

Parki Narodowe USA – przygotuj się na przygodę!

Wakacje w Stanach Zjednoczonych nie mogą się obyć bez wizyty w jednym z parków narodowych. Świetnie zarządzane parki narodowe to wizytówka USA i częsty wakacyjny kierunek także dla Amerykanów. W amerykańskich parkach często znajdują się niesamowite cuda natury, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Parków narodowych w USA jest 59. Wybór jest ogromny, warto zapoznać się z dokładnym opisem parków i wybrać te najbardziej nas interesujące.

Yellowstone – najstarszy park narodowy na świecie

Jednym z najsłynniejszych parków narodowych jest Yellowstone. Jest to najstarszy park na świecie. Znajduje się na terenie stanów Wyoming, Montana i Idaho. Z czego słynie Yellowstone? Oczywiście z gejzerów, które wybuchają w regularnych odstępach czasowych. Na terenie parku znajdują się także gorące źródła, wulkany błotne i wodospady.

Yosemite – serce Kalifornii

Innym parkiem chętnie odwiedzanym przez turystów jest położony w stanie Kalifornia park narodowy Yosemite. Wrażenie robią granitowe urwiska, skupiska sekwoi i wodospady. Kalifornia słynie też z parku narodowego Sekwoi. To właśnie tam znajduje się skupisko ogromnych drzew – mamutowców olbrzymich, zwanych potocznie sekwojami.

Everglades – tropikalna ostoja

Floryda słynie z parku narodowego Everglades. Jest to trzeci co do wielkości park USA. Jego zadaniem jest ochrona lasów namorzynowych, które są schronieniem dla wielu gatunków tropikalnych ptaków. Można tutaj spotkać wiele gatunków zwierząt, jednak znakiem rozpoznawczym Everglades są krokodyle.

Wielki Kanion – symbol USA

Miejscem, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu jest Park Narodowy Wielkiego Kanionu. Jego teren obejmuje przełom rzeki Kolorado w stanie Arizona. Wielki Kanion gwarantuje zapierające dech w piersi widoki. Można tutaj podziwiać formacje skalne, w których znaleźć można skamieniałości – pozostałości morskich muszli czy kości dinozaurów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *