Read Comments

Nowojorskie muzea, które warto odwiedzić

Wizyta w Nowym Jorku to dla wielu spełnienie marzeń. Podczas zwiedzania tego miasta nie można pominąć kilku bardzo znanych muzeów. Jeśli do Nowego Jorku lecicie tylko na kilka dni warto wybrać przynajmniej jedno muzeum, które odwiedzicie. Naprawdę warto!

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej może poszczycić się ogromną kolekcją eksponatów ukazujących piękno natury i osiągnięcia cywilizacji. Założone zostało w 1869 roku, jednak jego popularność nie maleje. Wprost przeciwnie – rocznie jest odwiedzane przez około 5 milionów osób! Wśród 23 milionów eksponatów znajdują się kości dinozaurów, minerały, artefakty dawnych kultur czy bardzo realistyczne makiety przedstawiające zwierzęta. Jest to miejsce, które zachwyci każdego kto interesuje się historią świata i przyrodą. Szczególnie warto się tam wybrać jeśli podróżujecie z dziećmi.

Metropolitan Museum of Art

Metropolitan Museum of Art to największe muzeum sztuki w USA. W głównym budynku muzeum, które mieści się przy przy Central Parku, znajduje się ponad 2 miliony eksponatów. Muzeum jest ogromne, dlatego warto dobrze zaplanować wizytę w nim. W kolekcji Metropolitan Museum of Art można znaleźć egipskie mumie i sarkofagi, średniowieczne uzbrojenie i przedmioty codziennego użytku. Największy zachwyt wzbudza jednak bogata kolekcja obrazów, wśród których wyróżniają się prace van Gogha, Picassa, Moneta czy Renoira.

Museum of Modern Art

Museum of Modern Art (MoMA) to jedno z najstarszych muzeów sztuki współczesnej na świecie. To muzeum może pochwalić się też jedną z najbogatszych kolekcji. Znajdują się tutaj prace prezentujące współczesne malarstwo, rzeźbę, fotografię, wideo, grafikę czy fotografię. Nie wszystkim dostępne tutaj wystawy przypadną do gustu – sztuka współczesna rządzi się swoimi prawami. Warto jednak odwiedzić Museum of Modern Art z otwartą głową, pozbawioną uprzedzeń. Dzięki temu można dać się ponieść sztuce nowoczesnej. A ta w wydaniu MoMA robi duże wrażenie.
Nowojorskie muzea mają wiele do zaoferowania. Warto zapoznać się z ich bogatą ofertą przed wyjazdem i wybrać to, które nas najbardziej interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *