Read Comments

Los Angeles – miejsce, w którym spełniają się marzenia

Los Angeles to miasto chętnie wybierane jako cel wakacyjnego wyjazdu do USA. Można w tym mieście rozpocząć swoją amerykańską przygodę w hollywoodzkim stylu. Los Angeles to ogromne miasto, które najwygodniej zwiedza się samochodem. Komunikacja miejska żyje własnym życiem, czasami trudno zlokalizować przystanki. Powoduje to niesamowitą stratę czasu. Taksówki z kolei są bardzo drogie i w krótkim czasie mogą nadwyrężyć nasz budżet.

Miasto gwiazd

Co zobaczyć w Los Angeles? Zwiedzanie najlepiej zacząć od Hollywood Walk of Fame czy Alei Sław. To tutaj znajdują się gwiazdy z odciskami dłoni największych gwiazd show biznesu. Wzdłuż ulicy znajdują się sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Przy okazji można się natknąć na osoby przebrane za filmowe postacie. Za opłatą można zrobić sobie zdjęcie np. z Marylin Monroe. Hollywood kojarzy nam się zazwyczaj z luksusem i przepychem. Aleja Sław to niestety miejsce typowo turystyczne, brudne i kiczowate. Warto tu jednak zajrzeć, aby przekonać się o tym na własnej skórze.

Widok na miasto

Wizyta w Los Angeles nie może się obyć bez zobaczenia z bliska napisu Hollywood. Góruje on nad miastem, dlatego najlepiej jest do niego dojechać samochodem. Z tego samego miejsca można też podziwiać panoramę Los Angeles, która robi wspaniałe wrażenie o zachodzie słońca i tuż po zmroku. Dobrym punktem widokowym jest także Obserwatorium Griffith.

Beverly Hills – jedyne w swoim rodzaju

Aby poczuć niepowtarzalny klimat luksusu i bogactwa trzeba udać się do Beverly Hills. Ulice otoczone są wysokimi palmami, a cała okolica zadbana. To tutaj znajdują się domy znanych aktorów, reżyserów i celebrytów. Po okolicy można jeździć samochodem i wypatrywać gwiazd. Niektórzy wybierają jednak objazdową wycieczkę autobusem. Gwarancji zobaczenia znanych aktorów niestety nie ma. W Beverly Hills znajduje się ulica Rodeo Drive, która pełna jest bardzo luksusowych butików, drogich restauracji i hoteli.

Czas na plażowanie

Podczas pobytu w Los Angeles trzeba zajrzeć na plażę do Santa Monica oraz Venice Beach. To tutaj można zobaczyć budki ratowników przypominają te ze “Słonecznego Patrolu”. To także świetne miejsce do obserwowania mieszkańców Los Angeles i tego jak spędzają wolny czas. Można tutaj plażować lub spróbować surfingu.

Los Angeles to świetne miasto na kilkudniowy pobyt. Po tym czasie warto jednak wybrać się na amerykański road trip.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *