Read Comments

Floryda – słoneczny stan USA

Floryda to częsty kierunek wakacyjnych wyjazdów do USA. Z Polski można trafić na loty w dobrej cenie do Miami. Co zobaczyć podczas wakacji na Florydzie?

Welcome to Miami!

Miami słynie z pięknych plaż i błękitnego oceanu. Dzielnica biznesowa, pełna wieżowców, graniczy z nadmorską częścią miasta. Można się tutaj wybrać na rejs po zatoce. To okazja do podglądania luksusowego życia najbogatszych – wielkie domy i jachty robią wrażenie. Każdy turysta powinien odwiedzić South Beach. Ta plaża należy do jednych z najbardziej znanych na świecie. Znajdziemy tutaj eleganckie sklepy, restauracje, kluby i dyskoteki. Promenada wzdłuż South Beach gwarantuje widoki na plażę i Ocean Atlantycki. Będąc w Miami warto też opuścić centrum i wybrać się do jednej z egzotycznych dzielnic, np. do Little Havana. Można tutaj poczuć rytm karaibskiego życia.

Dzikie Everglades

Bagna Everglades to symbol Florydy. To jedyny subtropikalny park narodowy w USA. Klimat jest tutaj gorący i wilgotny, co gwarantuje ogromne bogactwo flory i fauny. Everglades to ostoja i tereny lęgowe wielu gatunków zwierząt, także tych zagrożonych wyginięciem. Można tutaj zaobserwować delfiny, wydry, szopy pracze czy żółwie. Symbolem parku jest jednak aligator. Zwierzęta te starają się unikać człowieka i nie są agresywne, jednak lepiej uniknąć spotkania z nim w cztery oczy.

Karaibskie Key West

Wakacje na Florydzie nie mogą się obyć bez wizyty na wyspie Key West. To najbardziej na południe wysunięty punkt USA. Co jest takiego wyjątkowego w Key West? Wygląda ona jak karaibskie miasteczko, pełne kolorowych i zabytkowych budynków. Z domów słychać karaibską muzykę, a po ulicach chodzą kury. Można tutaj też zrelaksować się na rajskich plażach, nurkować, a nawet pływać z żółwiami!

Floryda skrywa jeszcze wiele wspaniałych miejsc. Warto wybrać się do Orlando, gdzie można odwiedzić Disney World oraz wielki park Universal Studios.

Tags: , , ,
Categories ogólnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *