Read Comments

Amerykański styl życia – czym różni się od naszego?

Podczas podróży do Stanów Zjednoczonych nie sposób nie zauważyć specyficznego podejścia Amerykanów do życia. Część rzeczy może nas zaskoczyć, a nawet zszokować. Wynika to z tego, że europejski styl życia do którego jesteśmy przyzwyczajeni różni się od amerykańskiego podejścia do życia.

Uśmiechnij się!

Amerykanie charakteryzują się pozytywnym nastawieniem do życia. Starają się nie myśleć o porażkach, frustracjach, minimalizują nerwowe sytuacje. Często można spotkać uśmiechniętych od ucha do ucha mieszkańców USA. Dla wielu z nas takie zachowanie może wydawać się fałszywe. Tymczasem dla Amerykanów normalnym jest, że szeroko się uśmiechają. Pozytywne podejście do życia i codziennych obowiązków zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w amerykańskim społeczeństwie.

Pomysłowość i przedsiębiorczość

Wiele osób w USA dąży do spełnienia “amerykańskiego snu”. Wystarczy mieć dobry pomysł i konsekwentnie je realizować aby osiągnąć sukces. To w końcu w Stanach Zjednoczonych narodziło się wiele firm, które osiągnęły światowy zasięg i sukces. Nawet dzieci są uczone, że warto być przedsiębiorczym. Na porządku dziennym jest widok nastolatków dorabiających do kieszonkowego po zajęciach w szkole.

Bądź sobą!

W Ameryce jak nigdzie indziej można być sobą. Nie trzeba przejmować się tym co pomyślą inni, nie trzeba trzymać się ściśle wyznaczonych konwenansów. Można wyrażać siebie poprzez ubiór, fryzurę czy makijaż. Można ozdobić swój dom lub samochód w specyficzny sposób. Droga wolna, nikt nie będzie tego komentował czy zwalczał. To jedna z tych rzeczy, która zdecydowanie odróżnia Amerykanów od nas.

Wielokulturowość

Stany Zjednoczone zostały zbudowane przez imigrantów. Od początku był to kraj bardzo różnorodny. Dzięki temu tolerancyjne zachowanie wobec innych kultur czy religii jest wpisane w życie Amerykanów. Szanowane są tutaj prawa mniejszości narodowych i seksualnych. Amerykanie kierują się regułą mówiąca, że wszyscy są równi, pomimo tego, że każdy jest inny.

Wizyta w USA to świetna okazja do zaobserwowania różnic między Amerykanami a Europejczykami. Warto podejrzeć czym kierują się mieszkańcy USA w życiu i wyciągnąć z tego wnioski.

Tags: , , , ,
Categories life style

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *